Tusen takk til våre jurister i ekspertkategorien som hjalp oss med å velge årets vinnere:
Landskap + interiør: W. Truman Hosner
Portrett + Figur: Cuong Nguyen
Still Life + Floral: Kathy Hildebrandt
Animal + Wildlife: Yael Maimon
Sammendrag + Ikke-mål: Colette Odya Smith
Vi vil også benytte anledningen til å takke premissponsorene våre - Jack Richeson and Company, Terry Ludwig, Great American, Holbein, PanPastels og UART - som nok en gang har gitt fantastiske materielle premier til våre vinnere.
TOPP 5 vinnere av Grand Prize:
Grunnleggerprisen for Pastel Journal til minne om Maggie Price
Aline Ordman
Pastel Journal Award of Excellence
Bre Barnett Crowell
Ruth Richeson Pastel GOLD Award
Norbert Nagel
Richeson Pastel SILVER Award
Jian Wu
Richeson Pastel BRONZE Award
Jerzy Moscicki
Kategori vinnere:
Vindere av landskap og interiør
1. Kathy Falla Howard
2. Nancie King Mertz
3. Tony Allain
4. Denise LaRue Mahlke
5. Barbara Jaenicke
Landscape & Interior Honourable Mentions (i ingen spesiell rekkefølge)
James DeBoer
Linda Mutti
Sharon Will
Kram Wagoner
Christine Labich
Marcia Wegman
Fubao Ma
Ann Sanders
Dotty Hawthorne
Dalibor Dejanovic
Nancy Nowak
Patricia Prescott Sueme
Stan Bloomfield
Tom Bailey
Jeanette Rehahn
Willo Balfrey
Christine Troyer
Lynda Conley
Cameron Hampton
Terri Ford
Susan Rogers
Jacob Aguiar
Anne Vosikas
Lee McVey
Amanda Houston
Wade Zahares
Lana Ballot
Maria Marino
Vinnere av portrett og figurer
1. Jia Wei
2. Parag Borse
3. Susanna Griswold
4. Bev Lee
5. Yusong Tong
Portrait & Figure Honourable Mentions (i ingen spesiell rekkefølge)
Yang Zhao
Francesco Ipsan
Chen Jianying
Shaghayegh Sohrabi
Dotty Carringi
Ken Landon Buck
William A. Schneider
Carolyn Robles
Penelope Milner
Sharon Pomales Tousey
Patricia Schappler
Patricia McMahon Rice
Di Hu
Daggi Wallace
Still Life & Floral Vinnere
1. Jian Wu
2. William-Daniel Cadieux
3. Marie Tippets
4. Laurel B. Friedmann
5. Lyn Diefenbach
Still Life & Floral Honourable Mentions (i ingen spesiell rekkefølge)
Jacqueline Meyerson
Irene Georgopoulou
Jude Tolar
Judith Leeds
Vic Mastis
Fôr sol
Cristine Kossow
Barbara Mason
Abel Marquez
Cindy Crimmin
Vinnere av dyre- og dyreliv
1. Malia Bryngelson
2. Tracey Maras
3. Anne Strutz
4. Cristine Kossow
5. John Plishka
Animal & Wildlife Honourable Mentions (i ingen spesiell rekkefølge)
Jennifer Bouma
Mary Ann Pals
Barbara Berry
Maryann Mullett
Karen Israel
Mandy Roeing
Patricia Bevan
Catherine Lidden
Nicola Reif
TaiMeng Lim
Vinnere av abstrakte og ikke-mål
1. Halla Shafey
2. Cory Goulet
3. Arlene Richman
4. Stan Bloomfield
5. Marcia Holmes
Abstrakte og ikke-målverdige æreshenvisninger (i ingen spesiell rekkefølge)
Linda Gotta
Debora Stewart
Bernadette deCesare
Laura Pollak
Pam Walker
April 2020-utgaven av Pastel Journal vil inneholde de 100 prisbelønte bildene, samt intervjuer og jurymedlemskommentarer. Problemstillingen begynner å sende til abonnenter 10. februar 2020, og vil være tilgjengelig på kiosker 3. mars 2020.